Apel zbog nepovoljnih uslova: Ne koristite planinarske staze u NP Durmitor

NP Durmitor

Iz Nacionalnog parka Durmitor uputili su apel na posjetioce da ne koriste planinarske staze i da ne organizuju uspone na vrhove tog masiva, kako bi se izbjegle neželjene posljedice po život i zdravlje ljudi. 

“Zbog velike količine snijega i vremenskih prilika na terenu, uslovi za ove aktivnosti su nepovoljni, te je potrebno da se svi suzdrže od posjete planinskim vrhovima dok se ne procijeni prohodnost ka istima”, naveli su u saopštenju.

Kako su kazali, direktor NP Durmitor Pero Popović tim povodom sastao se sa Dragom Popovićem, komandirom Službe zaštite i spašavanja Žabljak, i šefom Obavještajne tačke Žabljak u Gorskoj službi spašavanja i članom Planinarskog kluba “Durmitor”, Zoranom Vojinovićem. 

Na sastanku je, kako je saopšteno, istaknuto da je u poslednje vrijeme primijećen izvjestan broj posjetilaca koji planinare, kao i da je nadležnim službama u takvim uslovima rada na terenu i brza reakcija u slučaju nezgoda otežana.

U saradnji sa PK “Durmitor”, navode u saopštenju, biće postavljena i upozorenja na lokalitetima koji vode ka planinskim vrhovima.